naše obec

naše obec

menu

úvodní stránka
obecní úřad
historie obce
naše obec
zastupitelstvo
dokumenty
kultura, sport
důležité odkazy
fotogalerie
základní škola
registr oznámení
napište nám
autor stránek

Paravýsadek BARIUM

Paravýsadek BARIUM

hřiště

hřiště
 

kultura, sport - Letní dětský tábor


Letní dětský tábor

Sdružení SPLAV, o.s.

Místo konání : Synkov-Slemeno u Rychnova nad Kněžnou

Termín konání : 24. – 31. 7. 2009

Počet účastníků : 16 dětí z obcí a měst Rychnovska, Solnicka, Žamberecka a Ústeckoorlicka.

Ubytování : sportovní areál obce Synkov-Slemeno – stany 
                 ZŠ a MŠ Synkov-Slemeno – jídlo a umývání

Organizační a programové zajištění : 
Kateřina Holmová (SPLAV) – organizační zajištění
Tomáš Kytlík – hlavní vedoucí tábora 
Martina Urbanová, Jan Dohnálek (Skaut Skuhrov n.B. a Rychnov n.K.) – vedoucí
Vítězslav Kapčuk (starosta obce Synkov-Slemeno) - technické zajištění
Radka Filingerová ( účetní obce Synkov-Slemeno) – průvodce, hospodářka 
Zuzka Moravcová - osobní asistentka Tomáše Č.
Ilona Mikušová (ORION) - zdravotnice 
Alena Hejhalová - kuchařka

Táborový program: 

Pátek 24.7.
Odpoledne jsme všichni přijeli do tábora a společnými silami postavili stany. Po večeři jsme se navzájem představili, zahráli si poznávací a seznamovací hry, poslechli a podepsali táborový řád, prohlédli si prostředí tábora.
Již druhým rokem se tábora, ve spolupráci s občanským sdružením ORION, účastnily i handicapované děti. Slovy p. Ilony Mikušové, ředitelky sdružení, je bezvadné, když se i dítě na vozíčku či mentálně postižené může zapojit do her a soutěží, které jsou určeny pro „zdravé“. Je to samozřejmě náročnější na přípravu programu i na prostředí, ve kterém tábor probíhá, ale o to víc se vše vrací zpět v úsměvech a radosti dětí a jejich rodičů.

Sobota 25.7.
Od rána je mokro, střídavě prší, občas i zabouří, ale to nás nijak neodradí od dalších aktivit. Po snídani jsme přivítali návštěvu rychnovských modelářů, kteří nám na hřišti předvedli, co dovedou jejich autíčka, jenž jezdí rychlostí kolem 70 až 80 km/hod. Všichni jsme si také vyzkoušet, jak se takové auto pilotuje J 
K obědu nám paní kuchařka uvařila svíčkovou, takže hned na začátku tábora jsme poznali, kdo se jídla nebojí a dokáže spořádat nejvíc knedlíků. Titul největší táborový knedlíkožrout byl udělen klučinovi za 12 kusů knedlíků.
Odpoledne jsme hráli hry a soutěže v táboře.
Zahájili jsme klání tří družstev v celotáborové hře „Cesta kolem světa za 80 dní „. Večer jsme si začali číst stejnojmennou knížku Julese Verna, začali jsme sledovat, zda se podaří P.Foggovi objet celý svět ve stanoveném termínu.

Neděle 26.7.
Dopoledne nás Radka provedla po části obce Slemeno, povídala o historii obce a u památné Bratrské borovice, jejíž torzo je více než 400 let stará, jsme hráli na schovávanou J
Odpoledne za námi přijeli indiáni – členové místního občanského sdružení ZA VENKOV, kteří pro nás měli připravené soutěže. Počasí už bylo super, svítilo sluníčko J
Večer jsme poseděli u táboráku, zazpívali si s kytarou. V noci jsme mohli ukázat svoji statečnost na stezce odvahy – po červených světýlkách jsme museli dojít ke kapličce, kde jsme dostali od nehybně sedícího mnicha samolepky, které jsme si druhý den nalepili do svých notýsků v rámci celotáborové hry.

Pondělí 27.7.
Ráno po snídani jsme vyrazili do sousední obce Libel, kde pro nás paní starostka měla připravený program – v obecním rybníku jsme se učili chytat ryby.
Úlovek: 3x kapr, 1x plotice, 15x olše J
Opekli jsme si tam buřty a vrátili se zpátky do tábora. Bylo horko, takže nás po návratu čekalo brodění řekou pro osvěžení. Moc se nám to líbilo. 
Večer jsme pokračovali ve čtení, ve sledování dalších dobrodružství anglického gentelemana P. Fogga.

Úterý 28.7.
Čekal nás cyklistický výlet do Záměle, kde pro nás paní starostka připravila trasu, na které jsme museli plnit různé úkoly a poznávali obec. Při této hře jsme poznali místního hastrmana Floriánka. Začalo pršet, což nám nevadilo, natož hastrmanovi. My se schovali v hostinci Karla IV. A pokračovali jsme ve hře – vili věnečky z mateřídoušky, řezali dříví pilou, museli jsme pouze s baterkou vlézt do starého sklepa plného různé havěti a najít si tam drobný poklad. Nakonec jsme měli namalovat zážitky ze Záměle na papírovou krabici. 
Tento den se s námi rozloučil Tom Č., který, ač na vozíku, se s námi účastnil všech dosavadních akcí a doufáme, že příští rok přijede na tábor zase.

Středa 29.7.
Tento den se do naší táborové kroniky zapsal jako den s největším počtem úrazů – naražené prsty, vosí píchnutí, odřeniny, zakousnuté klíště,…, ale nic nám nezabránilo v tom, abychom s plným nasazením hráli hry a soutěže v táboře – luštili jsme zprávy napsané v Morseovce, v Kimově hřejsme vzpomínali na předměty, které jsme na chvíli viděli a zase nám je zakryli,… brodili se v řece.
Večer jsme opět četli příběhy, zpívali s kytarou. Když už jsme se chtěli rozcházet do stanů a zalehnout do spacáků, Tomáš nám ale oznámil, že nás ještě čeká noční bojová hra – každý měl svoji zapálenou svíčku a měl za úkol ji udržet svítit co nejdéle – aby mu ji nikdo nesfouknul,… Boje byly napínavé, každý hledal fintu, jak si svůj plamínek uchránit.

Čtvrtek 30.7.
Vydali jsme se vláčkem do Častolovic do zámeckého parku, kde jsme si prohlédli zvířátka v minizoo a dali si osvěžující zmrzlinu.
Odpoledne nás opět čekaly hry a soutěže v táboře, také oblíbená vybíjená a fotbálek. 
Po večeři jsme s Martinem oslavili jeho desáté narozeniny a u závěrečného táboráku zpívali, povídali a vzpomínali na vše, co jsme během posledního týdne zažili a pomalu plánovali tábor příští. Přečetli jsme také poslední kapitolu knihy Cesta kolem světa za 80 dní. I my pomalu míříme do cíle. Na konec večera jsme vypustili létající přání.

Pátek 31. 7.
Poslední den tábora. Musíme balit, po posledním společném obědě přichází vyhodnocení celotáborové hry, loučení,…


Poděkování a odkazy:
www.sdruzenisplav.cz
www.os-orion.cz
www.modelklubrk.ic.cz
www.mavlast.estranky.cz
www.synkov-slemeno.cz
www.oulibel.cz
www.skautrk.cz
www.junakkostelec.org
 

úřední e-deska

Obecní zpravodaj SYSLOJED

spolek Májovka

spolek Májovka

nové fotografie

Rekonstrukce místní komunikace Synkov

Rekonstrukce komunikace II. etapa

V. gulášové soutěžení

Dětská olympiáda

Setkání rodáků
a kácení máje

Čarodějnické rojení
Čarodějnické rojení
Veselé velikonoce
Veselé velikonoce
Májovka poprvé vystoupila mimo obec
Májovka poprvé vystoupila mimo obec
Kluziště
Kluziště
o.s. ZA VENKOV 2009
o.s. ZA VENKOV 2009
Vítání občánků
Vítání občánků
Dušičková noc
Dušičková noc
Oslavy 220 let školství
Oslavy 220 let školství
IV. gulášové soutěžení
Guláše
Letní dětský tábor
Letní dětský tábor
Dětská olympiáda
Dětská olympiáda
Kácení máje
Kácení máje
Čarodějnické rojení
Čarodějnické rojení 2009
Babský bál
Babský bál
Dětský karneval
Dětský karneval
Akce 2008
Akce 2008
Návštěva velvyslance Indické republiky
Návštěva velvyslance Indické republiky
Kácení máje
Kácení máje
Otevření dětského hřiště a III. gulášové soutěžení
Otevření dětského hřiště a III. gulášové soutěžení